סיכום עשור: מדד אגרות החוב הממשלתיות

מדד אג"ח ממשלתיות כולל את כל אגרות החוב של ממשלת ישראל, הנסחרות בבורסה בת"א.

GVbond

נושאים:

7 תגובות על “סיכום עשור: מדד אגרות החוב הממשלתיות”

 1. מאת דניאל:

  כל הכבוד על בניית האתר החשוב והמעניין הזה. לגבי התרשים הנ"ל (סיכום עשור מדד אג"ח ממשלתיות) כסטודנט המגיש עבודה בנושא קרוב עניין אותי לדעת- האם 6% זו התשואה השנתית לפדיון נטו או ברוטו? האג"ח צמוד למדד יוקר המחיה? והאם יש דרך לנטרל את השפעת ההצמדה כדי להגיע לתשואה ריאלית ?

  • 6% זהו השינוי השנתי הממוצע שנרשם במדד אג"ח ממשלתי בתקופה הנידונה, והם משקפים את העלייה השנתית בפעול של מחירי אגרות החוב. זו אינה תשואה שנתית לפדיון. מדד האג"ח הממשלתי כולל הן אגרות צמודות למדד והן אגרות שקליות. על מנת להגיע לתשואה הריאלית יש לנכות מהעליה הזו את האינפלציה השנתית הממוצעת בתקופה.

 2. מאת ספיר:

  היי
  רציתי לדעת אם יש באתר זה אפשרות לקבלת נתונים על אג"ח ממשלתי במשך עשור

  • מאת רחל שיינין:

   הנתונים נלקחו מאתר הבורסה לניירות ערך.
   אם תרשמי לי מה את מחפשת, ובמידה שאלו הנתונים שהתשתמשתי בהם, אשלח לך אותם באקסל לכתובת המייל בה תשתמשי בעת רישום לאתר

 3. מאת ספיר:

  אני מחפשת נתונים על אגח ממשלתיות צמודות\לא צמודות ובריבית משתנה מהשנים 2002 עד 2012

 4. מאת דורין:

  האפשרות להעלאה הדרגתית של הריבית במשק נעשית בעיני סבירה יותר ויותר, בטח כשפרנקל מקבל את המושכות. זה עשוי להביא לעליה בתשואה (ולירידת מחיר האג"ח הממשלתי – ובפרט הארוכים שבהם).

  • מאת רחל שיינין:

   מבחינת התנאים הכלכליים של המשק, העלאת ריבית אינה רצויה, וודאי לא לפני שארה"ב תתחיל בהעלאת הריבית. המיתון בפעילות הכלכלית של משק מעמיק, ומרווחי הריבית ביננו לבין גוש האירו וארה"ב מונעים פיחות. נכון שיעקב פרנקל העלאה את הריבית בכהונה הקודמת, אבל אז הוא נלחם באינפלציה של 15% – 20%. מאז עברו 13 שנה, אין אינפלציה והעולם המערבי חווה את המיתון הקשה ביותר מאז שנות ה-30' של המאה הקודמת. אפילו השמרנים בקרב הכלכלנים נאלצים לבחון את עצמם מחדש. לכן לא ברור לי שמה שהיה (העלאות ריבית) הוא שיהיה. אני מקווה, שיכולת המנהיגות שאפיינה את יעקב פרנקל בקדנציה הקודמת תוביל אותו גם בעת הזו לחשיבה יצירתית ולחדשנות.

כתיבת תגובה